مدیرکل تعاون, کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اعلام کرد…

مدیرکل تعاون, کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: کارگران مشمول قانون کار در بنگاههای اقتصادی که به دلیل بیماری کرونا, شغل خود را از دست داده اند, مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

هادی ابراهیمی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و ایجاد مشکلات برای برخی از واحدهای تولیدی استان و بیکار شدن غیرارادی کارگران, بر اساس دستورالعمل مشترک بین معاونت روابط کار وزارت تعاون, کار ورفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی, این کارگران بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی به اشاره به اینکه برای برقراری مقرری بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری کارگران به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی‌ها نیست, اظهارداشت: این کارگران تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شوند.

ابراهیمی اضافه کرد: پس از اخذ درخواست متقاضیان واجد شرایط بیمه بیکاری از طریق سامانه، نسبت به بررسی غیرحضوری کلیه شرایط قانونی لازم، اقدام و بدون نیاز به روال معمول و طرح موضوع در کمیته‌های مربوطه، در صورت احراز شرایط قانونی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری بابت ماه‌های اسفند سال گذشته و فروردین و اردیبهشت سال‌جاری اقدام خواهد شد.

قابل ذکر است که تاکنون ۴۰۰ نفر در استان هرمزگان جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه مذکور ثبت نام کردند.

منبع: مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =